Zrzut ekranu 2022-09-30 o 23.40.32

Konsultacje indywidualne.

Pisanie to przedzieranie się przez las. Przez krzaki zdań i plątaniny myśli. Wchodząc w pisanie w ostateczności zawsze jest się samemu, czasem jednak warto pogadać i iść kawałek razem z kimś, kto też kluczy po tym lesie. Wspólnie łatwiej znaleźć drogę.  

Konsultacje indywidualne mają jeden cel. Poprzez wymianę doświadczeń, konkretny problem pisarki nabiera nowego wyrazu. Nowa perspektywa pozwala oglądać go z kilku stron, przez co staje się łatwiejszy do pokonania. Rozmowa, ćwiczenia praktyczne, pomocne lektury pozwalają pracować nad tekstem z nowym spojrzeniem. Konsultacje nie są praktyką redakcyjną, nie mają na celu optymalizacji napisanego tekstu, ale raczej skupiają się na formowaniu nowych wyobrażeń i otwierania nowych perspektyw myślenia o sobie i swoim pisaniu.

Pracuję z ludźmi, którzy zaczynają pisać lub są w trakcie pisania swoich książek. W niektórzy przypadkach towarzyszę im przez dłuższy czas spotykając się raz na tydzień lub co kilka tygodni. Założeniem takich spotkań indywidualnych najczęściej odbywających się online jest pomaganie w zmienianiu myślenia, całkowicie porzucając ingerencję w sam tekst. Ostateczny efekt powinien należeć tylko do nich. 

    

Pisanie jako proces.
Kurs w IBL PAN.

Sześciomiesięczny kurs organizowany wraz z Instytutem Badań Literackich PAN w Warszawie. 

IMG_0927

Pisanie jako proces.
Warsztat wyjazdowy.

Pięciodniowy kurs pisarski. Przełamywanie barier, rozumienie rzemiosła, poszukiwania  języka.

IMG_1281

Pisanie jako proces.
Konsultacje indywidualne.

Indywidualny program nastawiony na eliminację konkretnych ograniczeń i przeszkód pisarskich.

Napisz do mnie

Chcesz dołączyć do kursu? Napisz 

Organizujesz wydarzenie? Napisz

Kanały